Anunț important

Începând de luni, 27.03.2023, pe strada Tineretului (tronsonul cuprins între bld. București și str.Tineretului) vor fi executate lucrări de așternere a ultimului strat de mixtură asfaltică, cel de uzură!
Aceste lucrări se execută în cadrul proiectului “Modernizarea infrastructurii de transport public pe coridorul de mobilitate central al municipiului Giurgiu”, derulat de Primăria Municipiului Giurgiu, în cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020.
Închiderea traficului rutier pe tronsonul de drum menționat este absolut necesar, din cauza complexității lucrărilor, respectiv activităților pregătitoare turnării mixturii asfaltice.
În acest sens, facem apel la înțelegerea locuitorilor orașului și a agenților economici din zonă! Menționăm că traficul rutier va fi deviat/restricționat conform unui plan aprobat de organele competente în domeniu.

Ultima modificare: 23.03.2023 – 09:56 de către Administrator

Anteriorul Anunț